Jak funkcjonalnie zaaranżować bardzo małą łazienkę w bloku?

Małe łazienki to standard w budownictwie wielorodzinnym. Ich aranżacja może przynieść pewne problemy, zwłaszcza jeśli chcemy połączyć walory estetyczne z wysoką funkcjonalnością zastosowanych rozwiązań. Planujesz urządzenie małej łazienki? Przedstawiamy więc kilka pomysłów na projekt małej łazienki w bloku.

Jak optycznie powiększyć małą łazienkę?

Bardzo mała łazienka wymaga specjalnych rozwiązań. Niektóre z nich mogą sprawić, że mała przestrzeń wyda się nieco większa. Projektując pomieszczenie o niewielkim metrażu, warto więc zainwestować w jasne kolory, dzięki którym projekt łazienki będzie nie tylko wpisywał się w nowoczesny design, ale również powierzchnia wyda się nieco większa. W małych łazienkach i toaletach należy również zrezygnować z ciemnych barw, które mogą przytłoczyć wnętrze sprawiając, że wyda się ona jeszcze mniejsza, niż jest w rzeczywistości.

Kolejną inspiracją, która pomoże Ci optycznie powiększyć przestrzeń, będzie zawieszenie w łazience dużych luster. W przypadku łazienki o niewielkim metrażu, lustro nie tylko pozwoli optycznie powiększyć pomieszczenie, ale także odpowiednio je doświetli. Tworząc aranżację niewielkiej łazienki lepiej postawić na minimalizm w doborze dodatków, które mogą przytłoczyć niewielką przestrzeń i stworzyć w niej wrażenie chaosu.

mała łazienka

Mała łazienka w bloku – funkcjonalne rozwiązania

Metry kwadratowe mają znaczenie, zwłaszcza gdy jest ich stosunkowo niewiele. Wiesz już, w jaki sposób można optycznie powiększać przestrzeń. Aby jednak pomysł na małą łazienkę nabrał funkcjonalności, konieczny będzie montaż szafek, umywalki, pralki czy innych elementów wyposażenia wnętrza.

Mała łazienka w bloku to pomieszczenie, w przypadku którego warto świadomie wybrać wszystkie elementy. Sprawdzi się tutaj podwieszana miska WC, ułatwiająca zachowanie czystości oraz podwieszane szafki, które stworzą przestrzeń do przechowywania, ale nie zajmą cennego miejsca. W przypadku małej łazienki sprawdzi się również odpowiednich rozmiarów umywalka nablatowa z blatem, stwarzającym miejsce do przechowywania. Wszystkie niezbędne elementy wyposażenia małego wnętrza znaleźć można na stronie www.lazienkiabc.pl, stanowiącej istotne wsparcie w projektowaniu nowoczesnych łazienek.

Ciekawym rozwiązaniem może być również mała łazienka bez płytek. Mogą je z powodzeniem zastąpić beton i mikrocement, naturalny kamień, a także szkło, które doskonale sprawdzi się w aranżacji małej łazienki, powiększając wnętrze optycznie i nadając mu wyjątkowych walorów estetycznych.

Mała łazienka z wanną czy prysznicem?

Nowoczesne aranżacje łazienek dopuszczają zarówno zastosowanie kabiny prysznicowej, jak i wanny w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. Mała łazienka z prysznicem i pralką to doskonałe rozwiązanie w budownictwie wielorodzinnym, gdzie każdy centymetr ma znaczenie. Taka mała łazienka w bloku z prysznicem wymaga szczególnych rozwiązań. Na małej powierzchni lepiej sprawdza się prysznic typu walk-in, który nie wymaga dodatkowej przestrzeni. Lepiej unikać również brodzika, który zajmuje cenne centymetry. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zaprojektować małą łazienkę z wanną. Warto postawić ją na styku dwóch ścian lub zainwestować w model półokrągły. Dobrym pomysłem będzie również montaż parawanu, który może służyć również jako praktyczny wieszak na ręcznik w trakcie szybkiego prysznicu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − siedem =